Cele elastycznych wiązań do drzew

Zapobieganie uszkodzeniom

Nasza odpowiedź - system cobra

Asortyment produktów cobra

Elementy systemu

Obszary zastosowań

Akcesoria

Narzędzia


mini

Dane techniczne:
Materiał: Włókno polipropylenowe
Oplatania: 8-krotnie
Średnica: 8 mm
Wytrzymałość liny: 0,68 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora: 0,58 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora po 12 latach: > 0,45 t
Rozciągliwość: ok. 17%
Degradacja : < 2% rocznie
Żywotność: 12 lat

Cobra mini jest wykonana z włókien polipropylenowych splatanych w linę o średnicy 8 mm o wytrzymałości na rozciąganie równej 0,68 t. 8-krotnie oplatania obustronnie lina pozwala na prosty montaż amortyzatora. Przygotowanie "Quicksplice" również odbywa się bardzo łatwo, nie wymaga żadnych narzędzi. Początkowa wytrzymałość na rozciąganie systemu wynosi 0,58 t.

Lina wykona z polipropylenowych włókien jest niezwykle odporna na wpływ środowiska i dlatego uzyskuje doskonałą trwałość - coroczny spadek wydajności systemu wynosi mniej niż 2%. Dzięki takim wynikom system cobra mini jest długotrwały i niezawodnie chroni drzewa przed uszkodzeniem przez okres 12 lat. Zalecane jest używać cobra mini jako wiązania dla młodych drzew lub przy korektach korony.*

* zalecenia producenta


Standard

Dane techniczne:
Materiał: Włókno polipropylenowe
Oplatania: 8-krotnie
Średnica: 12 mm
Wytrzymałość liny: 2,08 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora: 1,8 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora po 12 latach: > 1,40 t
Rozciągliwość: ok. 17%
Degradacja : < 2% rocznie
Żywotność: 12 lat

System cobra standard jest pomyślnie stosowany na całym świecie od 1993 roku. Został wykonany z włókien polipropylenowych splatanych w linę o średnicy 12 mm o wytrzymałości na rozciąganie równej 2 t. 8-krotnie oplatania obustronnie lina pozwala na prosty montaż amortyzatora. Przygotowanie "Quicksplice" również odbywa się bardzo łatwo, nie wymaga żadnych narzędzi. Początkowa wytrzymałość na rozciąganie systemu wynosi 1,8 t.

Lina wykona z polipropylenowych włókien jest niezwykle odporna na wpływ środowiska i dlatego uzyskuje doskonałą trwałość - coroczny spadek wydajności systemu wynosi mniej niż 2%. Dzięki takim wynikom system cobra standard jest długotrwały i niezawodnie chroni drzewa przed uszkodzeniem przez okres 12 lat. Zalecane jest używać cobra standard jako system dynamicznych wiązań pni/konarów drzew o średnicy pnia do 30 cm.*

* zalecenia producenta

Plus 2t

Dane techniczne:
Materiał: Włókno polipropylenowe
Oplatania: 8-krotnie
Średnica: 14 mm
Wytrzymałość liny: 3,45 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora: 3,0 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora po 15 latach: > 2,00 t
Rozciągliwość: ok. 17%
Degradacja : < 2% rocznie
Żywotność: 15 lat

Cobra plus 2 t jest wykonana z włókien polipropylenowych splatanych w linę o średnicy 14 mm o wytrzymałości na rozciąganie równej 3,45 t. 8-krotnie oplatania obustronnie lina pozwala na prosty montaż amortyzatora. Przygotowanie "Quicksplice" również odbywa się bardzo łatwo, nie wymaga żadnych narzędzi. Początkowa wytrzymałość na rozciąganie systemu wynosi 3,0 t.

Lina wykona z polipropylenowych włókien jest niezwykle odporna na wpływ środowiska i dlatego uzyskuje doskonałą trwałość - coroczny spadek wydajności systemu wynosi mniej niż 2%. Dzięki takim wynikom system cobra plus 2 t jest długotrwały i niezawodnie chroni drzewa przed uszkodzeniem przez okres 15 lat.

Według "ZTV Baumpflege 2006" (Niemiecki standard odnoszący się do ochrony drzew), cobra plus 2 t spełnia wszelkie wymogi jako elastyczne wiązanie dla drzew o średnicy pnia/konaru do 40 cm. Wymagana minimalna wytrzymałość systemu wynosząca 2 t jest gwarantowana przez okres 15 lat.

Plus 4t

Dane techniczne:
Materiał: Włókno polipropylenowe
Oplatania: 24-krotnie
Średnica: 22 mm
Wytrzymałość liny: 6,15 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora: 5,4 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora po 15 latach: > 4,00 t
Rozciągliwość: ok. 17%
Degradacja : < 2% rocznie
Żywotność: 15 lat

Cobra plus 4 t jest wykonana z włókien polipropylenowych splatanych w linę o średnicy 22 mm o wytrzymałości na rozciąganie równej 6,15 t. 24-krotnie oplatania obustronnie lina pozwala na prosty montaż amortyzatora. Przygotowanie "Quicksplice" również odbywa się bardzo łatwo, nie wymaga żadnych narzędzi. Początkowa wytrzymałość na rozciąganie systemu wynosi 5,4 t.

Lina wykona z polipropylenowych włókien jest niezwykle odporna na wpływ środowiska i dlatego uzyskuje doskonałą trwałość - coroczny spadek wydajności systemu wynosi mniej niż 2%. Dzięki takim wynikom system cobra plus 4 t jest długotrwały i niezawodnie chroni drzewa przed uszkodzeniem przez okres 15 lat.

Według "ZTV Baumpflege 2006" (Niemiecki standard odnoszący się do ochrony drzew), cobra plus 4 t spełnia wszelkie wymogi jako elastyczne wiązanie dla pni/konarów drzew o średnicy od 40 do 60 cm. Wymagana minimalna wytrzymałość systemu wynosząca 4 t jest gwarantowana przez okres 15 lat.

Bez użycia amortyzatora system cobra 4 t może być wykorzystywany jako statyczne wiązanie dla pni/konarów drzew o średnicy do 40 cm. Tego typu wiązanie jest wykorzystywane jako między innymi zabezpieczenie przed odłamaniem się gałęzi od pnia.

8t

Dane techniczne:
Materiał: Włókno polipropylenowe
Oplatania: 12-krotnie
Średnica: 28 mm
Wytrzymałość liny: 11,375 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora: 10,5 t
Wytrzymałość systemu przy użyciu amortyzatora po 8 latach: > 8,00 t
Rozciągliwość: ok. 17%
Degradacja : < 2% rocznie
Żywotność: 8 lat

Cobra plus 8 t jest wykonana z włókien polipropylenowych splatanych w linę o średnicy 28 mm o wytrzymałości na rozciąganie równej 11,375 t. 12-krotnie oplatania obustronnie lina pozwala na prosty montaż amortyzatora. Przygotowanie "Quicksplice" również odbywa się bardzo łatwo, nie wymaga żadnych narzędzi. Początkowa wytrzymałość na rozciąganie systemu wynosi 10,5 t.

Lina wykona z polipropylenowych włókien jest niezwykle odporna na wpływ środowiska i dlatego uzyskuje doskonałą trwałość - coroczny spadek wydajności systemu wynosi mniej niż 2%. Dzięki takim wynikom system cobra plus 8 t jest długotrwały i niezawodnie chroni drzewa przed uszkodzeniem przez okres 8 lat.

Według "ZTV Baumpflege 2006" (Niemiecki standard odnoszący się do ochrony drzew), cobra plus 8 t spełnia wszelkie wymogi jako elastyczne wiązanie dla pni/konarów drzew o średnicy od 60 do 80 cm. Wymagana minimalna wytrzymałość systemu wynosząca 8 t jest gwarantowana przez okres 8 lat.

Bez użycia amortyzatora system cobra 8 t może być wykorzystywany jako statyczne wiązanie dla pni/konarów drzew o średnicy od 40 do 60 cm. Tego typu wiązanie jest wykorzystywane jako między innymi zabezpieczenie przed odłamaniem się gałęzi od pnia.

Oczywiście istnieje możliwość podwójnego montażu cobra 8 t.

ultrastatic

Dane techniczne:
Materiał: Dyneema
Oplatania: 12-krotnie
Średnica: 10 mm
Wytrzymałość liny: 9,0 t
Wytrzymałość systemu przy zastosowaniu pętli: 7,0 t
Rozciągliwość: ok. 2%
Żywotność: 8 lat

Cobra ultrastatic jest wykonana z włókien polipropylenowych splatanych w linę o średnicy 10 mm o wytrzymałości na rozciąganie równej 9,0 t. 12-krotnie oplatania obustronnie lina pozwala na prosty montaż amortyzatora. Przygotowanie "Quicksplice" również odbywa się bardzo łatwo, nie wymaga żadnych narzędzi. Początkowa wytrzymałość na rozciąganie systemu wynosi 7,0 t.

Lina cobra ultrastatic posiada rozciągliwość wynoszącą jedynie 2 % i cechy które czynią ją podobną do liny stalowej. Ważąc zaledwie 46 gramów/metr posiada ogromne korzyści. System został specjalnie zaprojektowany do wykrzorzystywania jako statyczne wiązanie zabezpieczające, jak również odpowiedni zamiennik dla starych stalowych wiązań.

Według "ZTV Baumpflege 2006" (Niemiecki standard odnoszący się do ochrony drzew), cobra ultastatic został zakwalifikowany do kategorii 4 t, spełniając wszelkie wymogi jako statyczne wiązanie dla pni/konarów drzew o średnicy do 40 cm.